szydełkowy dywan

      Brak komentarzy do szydełkowy dywan

Pod koniec zeszłego roku zdecydowałam, że najwyższy czas nieco przemeblować pokój gościnny i wymienić dywan. Zależało mi na tym, żeby był wyjątkowy. Zmarnowałam mnóstwo czasu na poszukiwania w różnych sklepach dywanu, który miałby “to coś” ale wszystko było albo nie takie albo za drogie. I tak wpadłam na genialny, a w opinii niektórych nieco szalony, pomysł na zrobienie własnego dywanu.

Przecież to takie proste, wybrać wzór na serwetkę i zrobić ją większym szydełkiem i nie z kordonka tylko z bawełnianego sznurka! Przy okazji poszukiwań materiału na dywan znalazłam świetny sklep polskiego producenta sznurków – dziergaczkowo i przyznam, że zarówno wybór sznurków jak i sama obsługa sklepu robi wrażenie :). Mój dywan ma 156 cm średnicy i zrobiłam go z 1,4 km sznurka o grubości 5 mm w kolorze grafitowym i butelkowa zieleń. Wiem, że zdjęcia nie oddają uroku tego dywanu ale ciężko jest znaleźć odpowiednie tło i oświetlenie do takiego dużego przedmiotu.

Przyznam szczerze, że nie sądziłam, że szydełkowanie sznurkiem może być takie przyjemne 😉 i mam już zaplanowane kolejne projekty ze sznurka.

z południowego zbocza wulkanu

Karolina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *